Apríl

Veľkonočné sviatky

Ako aj minulý rok, Veľkonočné sviatky trávili naši prijímatelia v zariadení kvôli zlej pandemickej situácii Covid - 19. Spoločne slávili tieto kresťanské sviatky svätou omšou cez Tv a na Veľkonočnú nedeľu spoločnými bohatými raňajkami.

Hodina banánu

Banán je veľmi výživné ovocie a má viacero využití, preto sme si ho tento mesiac zvolili na hodinu ovocia, aby sme sa o ňom dozvedeli zaujímavé informácie.

Banán pochádza tak ako mnoho iných druhov ovocia z ďalekého východu. Naši predkovia už dávno prišli na to, že toto ovocie je možné pestovať vo všetkých oblastiach kde je teplo a vlhko. 

Pečenie koláča

S prijímateľmi sociálnych služieb sme si upiekli makový koláč s citrónovou polevou, ktorý sa nám vydaril a aj výborne chutil.

Reminiscenčná terapia - Svadba

Krásna udalosť v živote každej ženy aj muža, preto sme sa rozhodli zvoliť si takúto tému. Príjemné spomínanie na prežité spomienky v nás vyvolalo krásny pocit. Rozprávali sme sa o šatách, hostine, o ženíchovi a všetky podrobnosti, na ktoré si prijímatelia spomínali.

Beseda - Deň stromov

Na posledný deň v mesiaci apríl vychádza Deň stromov. S prijímateľmi sme si prečítali, čo všetko stromy pre nás a prírodu znamenajú. Viedli sme besedu, ako im môžeme pomôcť, ako im neubližovať a ako ich ochraňovať.  

30.4.2020 Spoločná oslava

Spoločne sme zagratulovali oslávencom v mesiaci apríl a pochutnali si na vynikajúcej ovocnej torte.