August

11.8.2020 Viazanie kobercov

Pani Helena Birčáková na krosnách utkala koberce, ktoré sme v rámci ergoterapie spolu s prijímateľmi viazali.

12.8.2020 Pečenie koláča

V letnom mesiaci august je typické ovocie - čerešňa, tak sme sa rozhodli s prijímateľmi sociálnych služieb upiecť si čerešňovú bublaninu. K pečeniu sme si dali čaj a sušienky. K dispozícii sme mali čerešňové kompóty, ktoré sme scedili a prijímatelia si pochutnali na čerešňovej šťave. Rozprávali sme sa o ovocí, ktoré sa zbiera koncom leta. K obedu sme mali kúsok výborného koláča.

13.8.2020 Zber poľných kvetov

Na sviatok Nanebovzatia Panny Márie sme sa vydali na zber poľných kvetov, ktoré sa v tento sviatok svätia v kostole.

17.8.2020 Beseda k sviatku Nanebovzatia Panny Márie

Sviatok Nanebovzatia Panny Márie je zo všetkých mariánskych sviatkov najstarší. Tradícia ho spomína už pred efezským snemom, ktorý bol v roku 431. My sme sa o tomto sviatku porozprávali, prečítali si zaujímavosti a na koniec besedy sme sa pomodlili.

19.8.2020 Snoezelen - Hodina šalátu

Na začiatku jari sme zasadili v našej záhradke šalát. Tento mesiac bol už šalát hodný zberu, tak sme si ho nakrájali a prijímatelia ochutnali, dozvedeli sa aj zaujímavé informácie o listovom šaláte.

Dvakrát do mesiaca máme v našom zariadení svätú omšu. Druhá svätá omša sa konala 19.8.2020.

27.8.2020 Výlet pod "Giblík"

Tento výlet do prírody sme si plánovali už od začiatku mesiaca, no žiaľ počasie nám neprialo. V tento deň bolo síce zamračené ale za to príjemné, nie veľmi horúce počasie. Prechádzka do prírody nám padla vhod, nadýchali sme čerstvého vzduchu. Pri soche Panny Márie sme sa pomodlili, trošku si vydýchli, posedeli sme si a pomaličky sme sa vrátili naspäť do zariadenia.

31.8.2020 Opekačka s PSS v areáli zariadenia

Posledný augustový deň sme prichystali všetko potrebné na opekanie klobások. Vyšlo nám pekné slnečné aj keď trošku veterné počasie. Spolu s prijímateľmi sme si pochutnali na klobáske a zelenine.

Spoločná oslava

V mesiaci august sme zablahoželali k narodeninám pani Vaxmanskej, slečne Pechovej staršej, slečne Pechovej mladšej a k meninám pani Doubravovej, pani Demekovej, pani Birčákovej, pani Labudovej. V mene všetkých zamestnancov a prijímateľom sociálnej služby im prajeme len to najlepšie.