Júl

2.7.2018: Výlet do prírody
Po dlhšie trvajúcom nepriaznivom počasí dnes vykuklo slniečko a my sme sa vybrali na výlet do lona zamagurskej prírody, do lokality "Pod Giblikom". Posedeli sme si pri kaplnke a soche Panny Márie, pomodlili sme sa, občerstvili sme sa vodou zo studničky a cestou naspäť sme natrhali lesné jahody a maliny, ktorými sme potešili ostatných, ktorí sa výletu nemohli zúčastniť.

9. 7. 2018: Snoezelen hodina - čokoláda
Pri príležitosti Dňa čokolády sme pripravili pre prijímateľov snoezelen aktivitu: hodinu čokolády spojenú s malým sladkým prekvapením. Prijímatelia sa v prvej časti hodiny oboznámili s pôvodom, zložením a výrobou čokolády, zaujato počúvali čítanie pripraveného textu. V ďalšej časti sa nadšene a s veľkou chuťou pustili do ochutnávky rôznych druhov čokolády

10. 7. 2018: Spoločná opekačka
Slnečné počasie sme využili na spoločnú aktivitu pre pss, opekačku. Kým sa klobásky opekali, klienti vonku v altánku počúvali hudbu, ktorú prichystal p. Fabis. Teší nás, že sa opekačky zúčastnili aj niektorí klienti, ktorí sa často nezúčastňujú takýchto spoločných akcií pre zdravotné ťažkosti. Všetkým sa táto aktivita páčila, pochutnali si na opečených klobáskach s chlebom.

12. 7. 2018: Návšteva ZSS - Jasoň v Sp. St. Vsi
Na pozvanie ZSS - Jasoň zo Sp. St. Vsi sme s našimi prijímateľmi navštívili ich zariadenie v Sp. St. Vsi. Program s posedením pri guláši bol obohatený o predstavenie hercov z divadla RAMAGU s krátkou scénkou "Guroľske pošodky". Bola to vtipná pasáž piesní a krátkych dialógov v goralskom nárečí. Našim klientom sa to veľmi páčilo, zasmiali sa a spolu s hercami si zaspievali piesne, ktoré poznali. Nakoniec sa každý dosýtosti najedol gulášu a ochutnal z domácich koláčov, ktoré pre všetkých napiekol personál zariadenia.

17. 7. 2018: Beseda spojená s reminiscenčnou terapiou o liečivých bylinách
Tento týždeň nám počasie nepraje k aktivitám vonku, preto sme zvolili besedu v jedálni zariadenia spojenú so spomínaním na zber liečivých byliniek. Prečítali sme o vplyve niektorých bylín na zdravie človeka, poprezerali sme si obrázky a porozprávali sa o ľudovom liečiteľstve založenom na používaní bylín. Do diskusie sa so záujmom zapojili všetci prítomní prijímatelia soc. služby a takto sme sa vzájomne obohatili o nové poznatky a vymenili si skúsenosti.

23. 7. 2018: Gratulácia k sviatkom pss
Dnes oslavuje narodeniny p. Irena Petrasová a meniny p. Olinka Harmanová. Včera oslávila narodeniny sl. Bjalončíková. Všetkým prijímateľkám sme poblahoželali k ich sviatkom všetko najlepšie.

24. 7. 2018: Zber liečivých bylín
Po dlhšej dobe znova vykuklo slniečko a my sme to využili na prechádzku do prírody spojenú so zberom liečivých bylín. Následne v zariadení sme ich pripravili na sušenie a veríme, že ich pri zdravotných problémoch využijeme.

26. 7. 2018: Športový deň v zariadení
Na dnes sme si naplánovali športové doobedie spojené s varením guláša. Pozvanie k nám prijali aj prijímatelia v sprievode personálu zo ZSS - Jasoň v Sp. St. Vsi. Keďže počasie bolo dnes "vrtkavé", aktivitu sme realizovali v priestoroch jedálne zariadenia. Po úvodnom privítaní nasledovala spoločná rozcvička prijímateľov z oboch zariadení. Pokračovali sme športovými disciplínami, ako golf, futbal, hod loptičkou a inými. Do aktivít sa zapojili všetci prijímatelia, vrátane imobilných, každý podľa individuálnych schopností a možností. Program sme si spestrili spoločným spevom piesní s hudobným doprovodom pracovnej terapeutky p. Kristíny Petruščákovej a tiež vystúpením p. Emila Fabiána zo zariadenia Jasoň s vtipnými poviedkami. Nálada bola veľmi pozitívna, dobre sme sa zabavili a s chuťou zasmiali. Nakoniec nás čakalo pohostenie v podobe chutného guláša a domácich zákuskov.
Keďže dnešný deň oslavujú meniny Anny, pogratulovali sme našej prijímateľke p. Anne Dobiasovej k meninám s prianím všetkého najlepšieho.

30. 7. 2018

V dnešný deň sme spolu s prijímateľmi sociálnych služieb oslávili narodeniny a meniny všetkých klientov, ktorí mali sviatok v mesiaci júl. Objednali sme pre nich tortu, ktorá potešila každého a po dobrom obede sa ku kávičke veľmi hodil kúsok sladkého zákuska. Osobitne sme poblahoželali aj p. Hrivkovej, ktorá mala narodeniny cez víkend. Všetkým júlovým oslávencom prajeme veľa zdravia a všetko najlepšie.

31. 7. 2018

Po pravidelnom sledovaní predpovede počasia, sme si s prijímateľmi sociálnych služieb naplánovali zber húb spojený so zberom liečivých bylín. Vonku bolo krásne a preto sme sa vybrali na huby. Naši klienti, ktorí sa zúčastnili tohto výletu, boli milo potešení z oddychu a prechádzky na čerstvom horskom vzduchu. K ich radosti ešte prispel aj malý úlovok dubákov a kuriatok, ktoré sme spoločne pozbierali. Naša sl. Terka už veľmi nevládala, preto si chvíľku posedela v aute, aby načerpala nové sily. Cestou späť sme sa zastavili v "Lapšanke", poľskej dedinke, pri kaplnke neďaleko za hranicami Slovenskej republiky.