Júl

Spoločná oslava PSS

V posledný júlový týždeň sme sa stretli v priestoroch jedálne, aby sme spoločne oslávili narodeniny a meniny júlových oslávencov. Pochutnali sme si na čokoládovej torte. Oslávencom blahoželáme a prajeme všetko dobré!

Pečenie koláča 23.7.2020

S PSS sme sa tentoraz rozhodli upiecť si jablkovú štrúdľu. Pri príprave štrúdle sme sa rozprávali o koláčoch z jabĺk, kto aké piekol doma. Hovorili sme si recepty aj iných chutných koláčov, a tak aj pospomínali na pekné časy. K obedu dostal každý kúsok koláča. Jablková štrúdľa sa nám vydarila a bola vynikajúca.

Snoezelen hodina hrachu 27.7.2020

Ako každý mesiac, tak aj tento sme si pripravili snoezelen . hodinu hrachu. Hrach sme si vybrali preto, lebo v našej spoločnej záhradke nám už dozrel. Doniesli sme aj vylúpaný hrach, aby PSS videli rozdiel medzi vylúpaným a čerstvým hrachom. PSS si nakoniec pochutnali na hrachu, ktorý bol príjemne sladký

Zber liečivých byliniek 28.7.2020

Tento mesiac sme sa vybrali na zber liečivých byliniek. Počasie nám vyšlo krásne, tak spolu s PSS sme sa rozhodli vyraziť do blízkej prírody, kde sme si nazbierali liečivý repík, ktorý má rôzne využitia pri zdravotných problémoch. Porozprávali sme sa aj o iných liečivých bylinkách, z ktorých sa dajú pripraviť liečivé nápoje a mastičky.

Športové aktivity 30.7.2020

Na dnešné dopoludnie sme si naplánovali športové aktivity. Počasie nám vyšlo, takže športové aktivity sme vykonávali v areáli zariadenia. PSS sa zapojili do aktivít podľa individuálnych schopností a možností. Nálada bola pozitívna, dobre sme sa zabávali a usmiali

Fyzioterapia

Naše zariadenie pravidelne dvakrát do týždňa navštevuje fyzioterapeutka pani Alena Bednarčíková, ktorá pomocou fyzioterapie napomáha k zlepšeniu zdravotného stavu klientov.