Máj

Rýľovanie a sadenie v záhradke

Počasie nám prialo, bolo príjemne teplo, tak sme sa rozhodli prichystať si pôdu v našej záhradke. Upravili sme si ju do rovnakých častí a na ďalší deň sme si zasadili semiačka zeleniny - hrach, mrkva, petržlen, reďkovka, pór, uhorka, šalát, kaleráb a cibuľu. Dúfame, že tento rok nám prinesie bohatú úrodu a pochutnáme si na našej zeleninke.

Ergoterapia - Navíjanie priadze

Keď je zlé počasie, tak si krátime čas navíjaním priadze do klbka, ktoré neskôr pani Birčáková používa pri práci na krosnách na výrobu kobercov. Tentoraz máme bielu a béžovú farbu priadze. Pri namotávaní počúvame hudbu, rozprávame sa a navzájom si pomáhame.

Hodina hrušky

Prijímatelia sociálnej služby si na tento mesiac želali na hodinu ovocia a zeleniny hrušku. Spoločne sme si prečítali užitočné veci o hruške a jej účinkoch na zdravie. Dozvedeli sme sa koľko druhov odrôd hrušiek existuje, ako vyzerajú a chutia. Na koniec sme urobili to najdôležitejšie - ochutnali sme hrušku, ohmatali si ju. Hrušky boli šťavnaté, sladké, vynikajúce.

Blahoželanie ku Dňu matiek

Pár dní dopredu sme si pripravili pre matky - prijímateľky, kartičky s blahoželaním ku ich sviatku. Pani Birčáková prečítala krásnu básničku a pán Fabis zablahoželal každej matke - prijímateľke, odovzdal jej náš pozdrav a sladké potešenie.

Reminiscenčná terapia - zamestnanie, povolanie, práca

Prvý máj je sviatkom práce. V minulosti sa tento sviatok slávil, dnes je to deň voľna. Zvolili sme si tému práce, zamestnania a povolania. Porozprávali sme sa o práci, čo jednotlivé slová znamenajú, ako sa od seba líšia. Pospomínali sme si na prácu a zamestnania v minulosti, o zamestnaniach, ktoré už v dnešnej dobe neexistujú. Neskôr sme spomínali na svoje prvé zamestnanie, kde všade sme pracovali a ako nás práca napĺňala a posilnila. Boli to úsmevné a krásne spomienky.

Sadenie kvetov

Tento rok je máj studený ale na sadenie kvetov je to výborný čas. Chceli sme si skrášliť areál zariadenia, tak sme si zasadili niekoľko druhov kvetov, ktoré nám budú spríjemňovať leto svojimi krásnymi žiarivými farbami.

Autogénny tréning

Tento tréning realizujeme každý pondelok a naši prijímatelia si ho veľmi obľúbili. Pomáha na regeneráciu celého tela a prijímatelia sa každý pondelok na to veľmi tešia.

Pečenie koláča

Tento mesiac nám prišli na chuť muffiny. Rozhodli sme si ich upiecť. Do cesta sme si pridali čokoládu, tú ma každý rád. So šikovnými pomocníčkami sme si upiekli vynikajúce muffiny, ktoré sme si vychutnali pri obede.

Beseda - Stavanie a ohrávanie májov

S mesiacom máj sa spájajú aj tradície so stavaním májov a ohrávaním. S prijímateľmi sociálnej služby sme sa rozprávali aké mali zvyky v svojej rodnej obci. Následne sme si prečítali aké boli v minulosti zvyklosti.

Pedikúra

Na tento mesiac vyšla pedikúra pre prijímateľov sociálnej služby.

Svätá omša

Dvakrát do mesiaca sa v našom zariadení slávi omša za prítomností prijímateľov a zamestnancov.

Spoločná oslava

Zablahoželali sme májovým oslávencom a pri obede sme si pochutnali na vynikajúcej torte.