Október

13.10.2020 Hodina slivky

Slivka je obľúbené ovocie, niekedy však zabúdame, že okrem výroby lekvárov a slivovice sú výborné aj surové či sušené. Ide o skutočný zázrak prírody; čistia krv, znižujú vysoký krvný tlak aj vysoký cholesterol. Dozvedeli sme sa zaujímavé informácie aj o využití sliviek nielen v domácnosti. Pochutnali si na perníku so slivkovým lekvárom, aj samotnej slivke.

15.10.2020 Pečenie koláča - Jablkový koláč

Tento mesiac sme si upiekli jablkový koláč, ktorý bol vynikajúci. Vychutnali sme si ho pri obede.

19.10.2020 Hrabanie lístia v areáli zariadenia

Začala sa nám jeseň, opadáva lístie a príroda sa pripravuje na zimné obdobie. V rámci pracovnej terapie pravidelne zametáme a hrabeme lístie, aby sme mali poriadok v areáli zariadenia.

22.10.2020 Reminiscenčná terapia - narodenie dieťaťa, krst

V rámci tejto terapie sme si pospomínali na tehotenstvo, pôrod, narodenie dieťaťa a krst. Ako sme prežívali tieto udalosti a aké máme zážitky z týchto období. Doniesli sme aj detské veci, perinku, krstnú košieľku, aby sme si lepšie oživili spomienky. Bola to príjemná terapia a rozhovor.

27.10.2020 Práce v záhradke

Na záver jesene sme dali do poriadku záhradku, aby sme ju mohli využívať na ďalší rok. Pozbierali sme ešte mrkvu a kaleráb, následne sme zem porýľovali. Nakoniec sme zasadili cesnak.

Gratulácia

Všetkým oslávencom v mesiaci október, želáme všetko najlepšie!